CENTRUM TECHNIKI GRZEWCZEJ I SANITARNEJ
CENTRUM TECHNIKI GRZEWCZEJ I SANITARNEJ
telefon
Termy elektryczne - skuteczne ogrzewanie wody

Termy elektryczne, czyli pojemnościowe podgrzewacze mają za zadanie ogrzać wodę do zadanej temperatury, jej magazynowanie w zasobniku oraz rozdysponowanie do podłączonych poborów. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane właścicielom domów i mieszkań, które nie mają innych źródeł energii, niż prąd elektryczny, a pragną zyskać dostęp do ciepłej wody.

Wśród oferowanych rozwiązań znajdują się termy elektryczne pionowe, jak i poziomie, różniące się między sobą sposobem montażu. Podobnie, jak w przypadku oferowanych wkładów kominowych - każdy rodzaj obejmuje również szeroki wybór modeli, różniących się między sobą m.in. sposobem ocieplenia, konstrukcją czy też rodzajem zastosowanego do produkcji materiału.

Jak wybrać odpowiednie termy elektryczne?

Wybierając termy elektryczne, warto zwrócić nie tylko uwagę na ich budowę, ale też pojemność, która pozwoli zyskać dostęp do ciepłej wody. Wielkość zbiornika powinna być uzależniona nie tylko od ilości osób korzystających z rozwiązania, ale też potrzeb domowników czy częstotliwości użytkowania sprzętu. Szacuje się, że dla jednej osoby wystarczający jest 40-litrowy zbiornik, przy założeniu codziennej kąpieli i myciu naczyń. Wielkość ta nie rośnie proporcjonalnie - i tak dla 4-osobowej rodziny wystarczający będzie minimum 100-litrowy podgrzewacz wody.

Podczas wyboru właściwej termy elektrycznej warto pamiętać, że zastosowanie jak najmniejszej pojemności zbiornika pozwoli zyskać rozwiązanie ekonomiczne i energooszczędne.

Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiednich rozwiązań? Skontaktuj się z nami.

top

PHU RUDEX-BIS S.J.
ul. Słowackiego 94, 32-400 Myślenice

tel. 12 274 20 69
email: rudexbis@o2.pl